Wybór podkaszarki

Posted by on 31 marca, 2014 in Narzędzia | 0 comments

jak wybrac podkaszarkeChoć pogoda za oknami spłata nam jeszcze figla jak niesforny domowy zwierzak, to nie da się zaprzeczyć, że wkroczyliśmy do okresu wiosennego. Jest to niezwykle ważny czas dla naszych ogródków, a w szczególności dla naszych trawników. To one budzą się na dobre z zimowego snu i ponownie zaczną odrastać, a my ponownie zaczniemy kosić i podkaszać. Dlatego też czym prędzej musimy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, który zagwarantuje naszej murawie spokojną i radosną wiosnę.

Stąd też wybór podkaszarki, który sprawdzi się w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. To urządzenie pomoże nam niejako uzupełnić pracę, która jest niejednokrotnie awykonalna przy użyciu dobrze nam znanych kosiarek, które możemy nazwać jeżdżącymi. Podkaszarki są bardziej latające, aczkolwiek do tego potrzebują naszej pomocy. Ta współpraca idealnie sprawdzi się, jeśli potrzebujemy wykosić trawę w trudno dostępnych miejscach, na przykład między gęstymi drzewami, w około krzewów czy pośród różnorakich roślin. Będzie też idealną receptą na nierówny i nieprzewidywalny teren, który może kryć w sobie niebezpieczne odłamki kamieni bądź innych tworzyw, będących w stanie stępić noże w naszych klasycznych maszynach.

Obecnie na rynku dostępne są dwa typy tych urządzeń. Są to podkaszarki spalinowe i elektryczne. Które wiodą prym, na które warto postawić? To zależy głównie od naszych potrzeb. Kosiarki spalinowe przydadzą się nam bowiem, kiedy mamy do czynienia z naprawdę nieprzyjemnymi nierównościami i kiedy musimy dokończyć dzieła koszenia na dużym i często dalekim terenie. Świetnie sprawdzą się podczas podkaszania gęstego trawnika. Są natomiast dość głośne i ciężkie, dlatego też posiadają specjalny pas, na którym konieczne jest ich noszenie. Elektryczne zaś są zdecydowanie bardziej poręczne, dzięki mniejszej wadze, ale nie można do końca stwierdzić, że dzięki temu są bardziej komfortowe, ponieważ konieczne w ich przypadku jest podłączenie do prądu. Niejednokrotnie użycie kabla może nas zrazić do wykonywania pożądanych czynności. Z pewnością nie zrazi nas jednak ich cena, bo to jest za to mniej wygórowana z tą, jakiej możemy się spodziewać przy zakupie spalinowej kosy.

Przy pracy z podkaszarkami bardzo ważne jest bezpieczeństwo i rozwaga. Warto zabezpieczyć się specjalnymi maskami i nausznikami, wręcz konieczne są chroniące oczy okulary. Nigdy nie wolno nam lekceważyć trawy, której źdźbła mogą okazać się wyjątkowo nieprzyjazne. To, co usprawni naszą pracę to także dodatkowe elementy, takie jak regulowane rączki. Niezwykle przydatne są wymienne końcówki, takie jak chociażby sekatory do podcinania żywopłotów bądź też specjalistyczna głowica z kołami. W zależności od indywidualnych preferencji, możemy zastanowić się także nad samym wyglądem, ponieważ najnowsze modele mają bardzo nowoczesny design. Z aspektów czysto technicznych bardzo ważna jest moc silnika i zasięg koszenia. Taka, która z powinna zadowolić każdego to moc w granicach 900 Watów, choć i na 500 nie wolno narzekać, zwłaszcza przy zastosowaniu sprzętu elektrycznego. Podkaszarki spalinowe są zdecydowanie mocniejsze, aczkolwiek jaka konkretnie spełni Wasze oczekiwania, zadecydować musicie sami. Więcej o tym sprzęcie znajdziecie w tym miejscu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *