Wybieramy wiertarkę

Posted by on 5 kwietnia, 2011 in Narzędzia | 1 comment

Wiertarka przydaje się przede wszystkim przy różnego rodzaju remontach, choćby w momencie, kiedy trzeba przywiercić półkę, albo połączyć ze sobą dwa elementy za pomocą śrub, a akurat nie ma wywierconych otworów, dlatego dobrze, jeśli znajduje się w każdym domu. Jak wybrać wiertarkę, czym się kierować, o jakich kategoriach cenowych możemy mówić – o tym wszystkim postaramy się napisać przy okazji tego artykułu.

Jeśli to narzędzie ma nam służyć jedynie do doraźnych prac domowych to w zupełności wystarczy nam wiertarka o mocy 500-600W, która będzie też miała mechanizm udarowy i regulację obrotów. Z powodzeniem posłuży do wiercenia otworów w ścianach, drewnie, metalu, ale też przy materiałach ceramicznych. Najtańszą wiertarkę możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych, jednak lepiej zainwestować w coś znanej marki, dzięki czemu urządzenie posłuży nam przez lata – nie chcemy przecież przykrych niespodzianek.

Gdy zabieramy się do wykonywania nieco poważniejszych prac wykończeniowych najlepsza będzie wiertarka o trochę większej mocy, która będzie też miała dwubiegową przekładnię – dzięki temu nasza praca będzie o wiele łatwiejsza i z pewnością się nie przegrzeje. Do najcięższych prac najlepiej będzie się nadawała młotowiertarka, która będzie też miała pneumatyczny mechanizm udarowy. Bez problemu poradzi sobie z kruszeniem betonu i wywiercaniem w nim otworów.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę wybierając wiertarkę? Tak, jak już wcześniej wspomnieliśmy na jej przyszłe przeznaczenie, ale też na regulację obrotów, która w większości uzależniona jest od obciążenia, ale są też takie, które pracują niezależnie od tego czynnika. Ważne jest też posiadanie lub nie sprzęgła przeciążeniowego, które zapobiega wykręceniu ręki w momencie, gdy wiertło się zablokuje, co zwiększa bezpieczeństwo takiego sprzętu.

 

1 Comment

  1. Witam, dla wszystkich domowych Majsterkowiczów:)
    Otóż chciałem polecić wszystkim firmę Parkside z Lidla. Tak wiem że się mówi że nie kupuję się sprzętu ze sklepu spożywczego.. też tak uważałem dopóki mi żona nie kupiła na urodziny w zeszłym roku młotowiertarki pneumatycznej właśnie z tego sklepu:) działa po dziś dzień a wyremontowałem nią łazienkę i skułem cały murek od śmietnika:) polecam wszystkim bo kosztują grosze te sprzęty a są bardzo dobre:))

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *