Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o myjkach ciśnieniowych

Posted by on 22 września, 2014 in Narzędzia | 0 comments

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o myjkach ciśnieniowych

 

Coraz częściej decydujemy się na zakup myjki ciśnieniowej. I bardzo dobrze. To urządzenie nie tylko przyda się do umycia samochodu, ale także do wielu innych prac przy domu.

Domy jednorodzinne mają to do siebie, że zawsze jest przy nich coś do zrobienia. Na naszym podwórku znajduje się wiele elementów które są bezustannie narażone na działanie warunków atmosferycznych. Nam zależy natomiast żeby dobrze wyglądały i nie sprawiały wrażenia brudnych i zaniedbanych. Dzięki myjce ciśnieniowej szybko oczyścimy samochód, który ubrudziliśmy jadąc po nieasfaltowej drodze oraz zabrudzony podjazd do garażu. Świetnie sprawdzi się przy czyszczeniu trudno dostępnych powierzchni oraz trudno zmywalnych zanieczyszczeń. Nie będziemy musieli ręcznie myć mebli i narzędzi ogrodowych oraz rowerów. Dzięki możliwości zastosowania wymiennych końcówek myjki mogą służyć także do czyszczenia balkonów, tarasów a nawet ogrodzeń. Mycie takimi urządzeniami jest szybsze, skuteczniejsze oraz wygodniejsze niż w tradycyjny sposób.

Do prawidłowego działania myjki będziemy potrzebowali dostępu do wody (możemy użyć węża ogrodowego) oraz prądu. Ogromnym plusem jest to, że są wyposażone w pompy ssąco–tłoczące, które umożliwiają pobór wody nagromadzonej w zbiorniku (np. w beczce). Jest to bardzo dobra wiadomość dla działkowiczów. Myjki możemy bez problemu transportować, dlatego sprawdzą się równie dobrze na podwórku, jak i na działce za miastem.

myjka

Przy doraźnych pracach powinna wystarczyć nam myjka wytwarzające ciśnienie rzędu 10 MPa (100 barów). Są to najprostsze myjki, które są lekkie i proste w użyciu. Jeżeli mamy większą posesję, wiemy że myjki będziemy często używać do różnych celów, to warto pomyśleć nad zakupem takiej o większej mocy. Odpowiednie będzie urządzenie  wytwarzające ciśnienie od 10-13 lub 14-20 MPa (140 -200 barów). Z pomocą takiej myjki uporamy się z najtrudniejszymi zabrudzeniami oraz bez problemu wyczyścimy elewację budynku. Trzeba jednak pamiętać że są one zazwyczaj większe i cięższe niż te o mniejszej mocy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *