Pojemniki na narzędzia. Robimy porzadek w warsztacie.

Posted by on 3 listopada, 2014 in Porady | 0 comments

Pojemniki na narzędzia. Robimy porzadek w warsztacie.

W życiu każdego majsterkowicza przychodzi taki moment, kiedy zebrane narzędzia przestają mieścić się w szafkach, szufladach i skrzynkach narzędziowych. Jest to niewątpliwie moment, w którym przychodzi czas na reorganizację warsztatu. Rzucanie narzędzi byle gdzie bardzo często kończy się tym, że ulegają one uszkodzeniom a ich żywotność skraca się. Ważne jest także, by narzędzia były zawsze pod ręką, gdyż nie ma nic gorszego jak szukanie kombinerek czy śrubokręta wtedy, gdy pilnie musimy go użyć. By zapewnić obie komfort pracy a naszym narzędziom dłuższe życie warto jest zapoznać się z możliwościami ich przechowywania.

 

Do przechowywania narzędzi w warsztacie warto jest zainstalować system wieszaków i haczyków. Możemy zamontować je na kołkach wkręcając haki w ścianę. Jest to dobre rozwiązanie z tym, że nie będziemy mieli możliwości modyfikacji wieszaków i haków. Jeżeli chcemy pozostawić sobie taką możliwość warto zainwestować w system, który częściowo rozwiąże problem braku miejsca. Systemy tego typu oferuje np. firma „elfa”. Opiera się on na kratownicy, którą wieszamy na ścianie. Do niej zaś mocujemy inne elementy a wśród nich znajdziemy: wieszak na klucze, wieszak na śrubokręty, pojemniki, haczyki na narzędzia, haczyki na kombinerki, itp. Ułożenie poszczególnych części możemy dowolnie modyfikować.

Jeżeli potrzebujemy przemieszczać się z naszymi narzędziami, warto pomyśleć o umieszczeniu ich w skrzynkach narzędziowych. Skrzynki mogą służyć jako pojemniki na narzędzia a jeżeli zajdzie taka potrzeba możemy je przetransportować w dowolne miejsce. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych skrzynek i toreb. Jedne z nich są małe i poręczne inne przypominają szafy narzędziowe, natomiast wyposażone są w kółka ułatwiające ich transport. Skrzynkę dobieramy w zależności od potrzeb. Jeżeli chcemy trzymać w niej tylko kilka narzędzi np. śrubokręty, klucze i kombinerki w zupełności wystarczy nam taka z kilkoma przegródkami. Jeżeli potrzebujemy pomieścić w skrzynce więcej narzędzi oraz śruby nakrętki, gwoździe i inne drobne elementy warto jest wyposażyć się w skrzynkę z organizatorem na małe rzeczy.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *