Piła elektryczna czy spalinowa – oto jest pytanie

Posted by on 12 października, 2014 in Narzędzia | 0 comments

Piła elektryczna czy spalinowa – oto jest pytanie

W przydomowych pracach takich jak pielęgnacja drzew, przycinanie krzaków czy cięcie drewna do kominka niezastąpionym narzędziem jest pilarka. Pojawia się jednak pytanie, czy wystarczy nam pilarka elektryczna, która jest dużo tańsza, czy też warto zainwestować w spalinową.

Wielu z nas wydaje się że pilarka jest jednym z narzędzi, bez którego sobie spokojnie poradzimy. Jednak kolejne uderzenia siekierą w drewno, które ma się znaleźć w naszym kominku, mogą nam uzmysłowić że się mylimy. W domach z ogrodem pilarka jest niezbędna – prędzej czy później się o tym przekonamy.

freeimage-3000817

Kupując piłę powinniśmy zwrócić uwagę na takie parametry jak moc, prędkość łańcucha, długość miecza i długość tnącą. Oczywiście jedną z najistotniejszych dla nas rzeczy będzie rodzaj zasilania. Jeżeli w naszym ogrodzie znajduje się dużo drzew, które wymagają większej pielęgnacji i sami dostarczamy sobie drewna do kominka, to lepszy rozwiązaniem będzie zakup pilarki spalinowej. Nie będziemy ograniczeni kablem, który nie pozwoli nam dotrzeć do dalszych zakątków ogrodu. Cechują się one większa mocą, dlatego praca będzie bardziej efektywna. Taką pilarkę możemy zabrać ze sobą wszędzie, nie potrzebujemy dostępu do prądu. Może być przydatna zarówno koło domu, ale również na działce. Trzeba się jednak liczyć z tym, że jest to urządzenie głośne i praca z nim nie należy do najbardziej komfortowych. Jeżeli nie mamy dużego ogrodu i piła będzie nam potrzebna tylko od czasu do czasu do małych prac, to powinna nam wystarczyć wersja elektryczna. Jej główną zaletą jest niska cena – za najprostsze urządzenie zapłacimy ok. 100 zł. Są to urządzenia lekkie i poręczne, którymi możemy prosto manewrować. Alternatywą dla pilarek elektrycznych są pilarki akumulatorowe. W tym przypadku trzeba się jednak liczyć z tym, że są to urządzenia cięższe, bowiem są dodatkowo wyposażone w baterię.

Kupując piłę musimy koniecznie zwrócić uwagę na jej moc. O ile do przydomowych prac w zupełności wystarczy nam sprzęt o mocy 1600W, to do większych wycinek będzie to niewystarczające.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *