Narzędzia w pracy malarza

Posted by on 1 października, 2014 in Narzędzia | 0 comments

Narzędzia w pracy malarza

Narzędzia warsztatowe to nie tylko wiertarki, wkrętarki, czy młotki. Czasem trzeba sięgnąć po pędzel, czy wałek i zamienić się na parę godzin w malarza – wnętrze co jakiś czas tego potrzebuje, ale domownicy również. Wybranie idealnej farby, dopasowanie koloru to tak naprawdę połowa sukcesu. Druga połowa zależeć będzie od narzędzi, którymi będziemy dysponowali. Jeśli będzie nam jakichś brakowało, malowanie dwudziestometrowego pokoju może nam zająć i dwa dni. Co będzie nam potrzebne, aby praca szła szybko i sprawnie?

Będziemy oczywiście potrzebowali podstawowego narzędzia każdego malarza – pędzli. Niech będą różnej grubości, tak, aby te mniejsze wykorzystać do malowania trudno dostępnych miejsc, na przykład w okolicach okien, parapetów, itd. Przyda się też pewnie kaloryferowiec, którym bez większego problemu pomalujemy przestrzeń za kaloryferem, a to dlatego, że jest charakterystycznie zagięty. Malowanie pędzlem jest dobre na mniejszych powierzchniach, przy większych sprawdzi się wałek malarski, a do niego kuweta, do której nalejemy farbę. Oprócz tego istotna będzie też drabina. Może być drewniana, ale najlepsza będzie aluminiowa – łatwo ją przenieść i złożyć, w dodatku jest bardzo lekka – poradzą sobie z nią nawet kobiety. To „narzędzie” zdecydowanie ułatwi nam pracę, szczególnie w przypadku malowania sufitu. Do malowania przyda nam się również folia malarska, którą będziemy mogli zakryć podłogę, ale również meble, czy elementy, których nie dało się wynieść. Oszczędzi nam to co najmniej połowę sprzątania. Wśród narzędzi malarza niezbędna będzie też szpachelka, którą będzie można usunąć starą farbę, czy nadmiar zaprawy, w przypadku łatania dziur powstałych w wyniku wbijania gwoździ, czy pęknięć. Obok tego przyda się też papier ścierny, który pozwoli na wygładzenie powierzchni, żeby farba została rozprowadzona równomiernie.

Z takimi narzędziami malowanie, choćby przytrafiało nam się pierwszy raz w życiu, nie będzie takie straszne, a może nawet na tyle przyjemne, że zdecydujemy się na pomalowanie również innych pomieszczeń.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *