Kompletujemy skrzynkę z narzędziami

Posted by on 5 kwietnia, 2011 in Porady | 0 comments

Skrzynka z narzędziami powinna być obecna w każdym domu, nieważne, czy mężczyzna ma zacięcie do majsterkowania, czy też nie, czy też dom zamieszkują same kobiety – wbrew pozorom panie doskonale radzą sobie nie tylko w kuchni, ale też z młotkiem w dłoni.

W sklepach można zaopatrzyć się w gotowe skrzynki narzędziowe, które posiadają całe zestawy kluczy, wkrętak z wymiennymi końcówkami i inne narzędzia. Mogą kosztować jednak sporo, a nie zawsze możemy liczyć się z wydatkiem kilkuset złotych jednorazowo. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest kupienie samej skrzynki z przegródkami, szufladkami i miejscem na wszystkie narzędzia i powoli kompletować to, co będzie nam potrzebne. Już na wejściu w skrzynce, która pozwoli nam na trzymanie wszystkiego w jednym miejscu powinny znaleźć się kombinerki, młotek i wkrętak z wymiennymi końcówkami, ewentualnie zestaw śrubokrętów (zwykle znajdziemy gotowe zestawy do najpopularniejszych „rodzajów” śrubek). To powinno wystarczyć na sam początek. Stopniowo dobrze jest się zaopatrywać w kolejne narzędzia. Drobne prace związane z elektryką to nic trudnego, przykładowo wymiana gniazdka elektrycznego, jednak bez narzędzi może być trudno. W tym przypadku niezbędna będzie wskaźnik pomiaru prądu razem z wkrętakiem, który umożliwi sprawdzenie napięcia. Do prac domowych potrzebne nam też będą klucze nastawne, najlepiej mały i duży, które pozwolą na przykład wymienić uszczelkę. Warto też mieć pod ręką mały nożyk, ołówek, linijkę i bloczek papieru, a także metr, choćby stolarski.

W skrzynce z narzędziami niezwykle istotny jest porządek, dlatego postarajmy się, aby wszystko miało w niej swoje miejsce, abyśmy nie musieli tracić czasu na szukanie tego, czego akurat potrzebujemy.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *