Jakie są rodzaje kosiarek?

Posted by on 27 sierpnia, 2016 in Porady | 0 comments

Jakie są rodzaje kosiarek?

Piękny trawnik to nie tylko kwestia nawożenia i dostateczna ilość wody. To również systematyczne koszenie, dlatego kosiarka jest tu rzeczą obowiązkową. Jakie są rodzaje kosiarek?

Kosiarki ręczne

Najprostszymi kosiarkami są kosiarki ręczne, które nie posiadają silnika. Posiadają bęben z nożami, jaki jest wprowadzany w ruch siłą naszych mięśni. Koła wprawione w ruch, napędzają bęben. Takie kosiarki są bardzo dobre dla kondycji trawnika, ponieważ nie strzępią końcówek źdźbeł, dzięki czemu trawnik wygląda lepiej. Ściętą trawę trzeba zagrabić po koszeniu, ponieważ nie ma w takiej kosiarce pojemnika, do którego wpada ścięta już trawa.

Kosiarki spalinowe

Kosiarki spalinowe są wygodne, bo nie trzeba zwracać uwagi na podłączenie do prądu. Są one bardzo mocne. Nadają się nawet do bardzo zachwaszczonych trawników, gdzie występuje duża ilość twardych łodyg. Mogą mieć całkiem sporą szerokość roboczą. Więcej na ich temat przeczytasz w artykule Kosiarka spalinowa: kiedy warto się na nią zdecydować?

Kosiarki elektryczne

Kosiarki elektryczne mogą być zasilane kablem albo akumulatorem. Istnieją też urządzenia tak zwane hybrydowe, czyli mogą być zasilane zarówno w jeden, jak i drugi sposób. Przyrząd tnący najczęściej jest rotacyjny, ale czasem występuje też bębnowy. Kupując taką kosiarkę, warto sprawdzić, czy ma zabezpieczenie wyłączające na wypadek natrafienia na duży kamień albo krawężnik. Kosiarki na akumulator oraz hybrydowe są droższe od tych zasilanych kablem, jednak na pewno wygodniejsze w użytkowaniu. Z kolei, jeśli chodzi o moc, to z reguły mają one mniejszą moc, od kosiarek na kabel. Zaplanować również trzeba czas koszenia w przypadku kosiarek akumulatorowych, aby akumulator nie rozładował się w trakcie koszenia. Wiedzieć także trzeba, że taki akumulator rozładowuje się szybciej w przypadku wyższej trawy.

lawnmower-453714_960_720

Kosiarki traktorowe

Są też jeszcze kosiarki traktorowe, jakie są idealne w przypadku koszenia większych terenów. Mają też szersze pole robocze o zasięgu około jednego metra. Można za pomocą dźwigni regulować wysokość cięcia w trakcie koszenia. Są na pewno bardzo wygodne i mniej siły wymaga skoszenie trawy takim urządzeniem. Kupując kosiarkę, musimy wziąć pod uwagę nasze potrzeby, czyli między innymi wielkość trawnika, jakość trawy, jak również to, czy jest możliwość podłączenia kosiarki do prądu. Gdy przeanalizujemy wszystko, to będziemy już wiedzieli jaką decyzję podjąć.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *