Jak urządzić warsztat idealny?

Posted by on 24 października, 2014 in Narzędzia | 0 comments

Jak urządzić warsztat idealny?

Mężczyźni w zdecydowanej większości lubią czuć się samcami alfa. Niezaleznie od tego, ile jest w tym prawdy – każdy facet powinien mieć swoją świątynie, w której będzie mógł celebrować swoje męskie umiejętności i poczuć się jak prawdziwy mężczyzna. Na poczucie to składa się wiele czynników i wbrew obiegowej opinii na zbudowaniu domu, spłodzeniu syna i posadzeniu drzewa wcale się nie kończy – to się dopiero w tym momencie zaczyna.

Każdy mężczyzna ma skłonności do demonstrowania swoich nieprzeciętnych zdolności manualnych (nawet jeśli są one bardzo przeciętne). W tym pomóc mu może jego własny, prywatny, nawet niewielki warsztat. Jak zatem urządzić takie miejsce, by było przytulne, funkcjonalne, a zarazem pozwalało facetowi rozwinąć skrzydła? Przede wszystkim powinno być dobrze wyposażone – odpowiednie narzędzia garażowe to absolutna podstawa. Nie zawsze wystarczy bowiem tylko młotek i śrubokręt.Warto zainwestować w zestaw urządzeń warsztatowych, który wprawi kolegów w wielką zazdrość (nieważne czy wiemy do czego służą, albo jak się nazywają – mają robić wrażenie – a na poznanie ich funkcji, będziemy mieć wiele czasu).

Bardzo ważnym jest również, by w warsztacie panował bezwzględny porządek, tak aby móc bez problemu odnaleźć pożądane narzędzie. Wszystkie urządzenia warsztatowe powinny znajdować się w przeznaczonym dla nich miejscu i po użyciu od razu na nie wracać, bo to zdecydowanie ułatwia pracę. Częstym dylematem, jaki pojawia się podczas porządkowania warsztatu jest kwestia tego, czy narzędzia powinny spoczywać na podłodze, czy wisieć na ścianie.

Oczywiście warto mieć w warsztacie szafkę czy wieszaki ścienne, jednak ze względów bezpieczeństwa lepiej umieszczać tam jedynie mniejsze narzędzia, a te duże, niebezpieczne trzymać w miejscu, z którego na pewno nie spadną nam na głowę. Bardzo ciekawym i przydatnym elementem wyposażenia warsztatu jest także pas na narzędzia warsztatowe, dzięki któremu możemy mieć wszystkie potrzebne przybory podczas pracy cały czas przy sobie.

Mały, prywatny warsztat, to z pewnością nie lada wyzwanie organizacyjne i logistyczne, jednak w jaki inny sposób mężczyzna może okazać, że jest godzien nazywania go prawdziwym mężczyzną, jeśli nie podejmując się trudnych wyzwań? Na szczęście nie jest to misja niewykonalna, jedynie wymagająca odrobiny myślenia i samozaparcia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *