Jak dbać o panele podłogowe?

Posted by on 1 kwietnia, 2014 in Narzędzia | 0 comments

Jak dbać o panele podłogowe?

 

Panele podłogowe są bardzo dobrym rozwiązaniem, które cieszy się ogromną wręcz popularnością. Zdaniem wielu osób, jest to najlepszy sposób na ładną oraz elegancką podłogę, z której będziemy mogli się cieszyć przez bardzo wiele lat. Zapomina się jednak o tym, że panele podłogowe wymagają specjalnych środków ostrożności.

 

Zapomina się też o tym, że ich pielęgnacja może sprawić bardzo wiele problemów, oraz o tym, że bardzo szybko pojawiają się na nich pierwsze rysy, które niestety psują cały efekt. Dlatego też warto wiedzieć jak należy dbać o panele podłogowe, jakie rozwiązania warto zastosować, aby nie pojawiły się na nich zarysowania, czy też inne uszkodzenia, które sprawią, że starannie ułożone panele podłogowe stracą całe swoje piękno.

 

Dobrym rozwiązaniem, które jest bardzo często stosowane jest podłożenie pod stół oraz krzesełka dywanu. Dzięki temu chronimy panele przed zarysowaniem. Jeśli jednak nie chcemy zasłaniać ich dywanem, to warto podkleić nogi krzeseł oraz stołu specjalnymi filcowymi podkładkami, które to także będą stanowić dobrą ochronę naszych paneli. Rozwiązanie to jest o tyle korzystne, że nie wiąże się zwykle ze zbyt dużym obciążeniem dla naszego domowego budżetu.

 

Kolejnym sposobem, który pozwoli nam skutecznie chronić nasze panele jest stosowanie odpowiednich płynów czyszczących. Pamiętajmy o tym, że panele są niezwykle delikatne, i bardzo szybko widać na nich wszelkiego rodzaju zabrudzenia, a zwłaszcza kurz. Dlatego też tak ważne jest to, aby stosować płyny, które są przeznaczone do czyszczenia paneli. Należy jednak pamiętać, aby wszelkiego rodzaju zabrudzenia z paneli usuwać miękkimi szmatkami, lub mopem, a nie twardymi szczotkami, które będą rysować ich powierzchnię.

 

Ważne jest także to, aby podczas sprzątania nie nakładać zbyt dużej ilości wody na panele, która także może powodować ich uszkodzenia. Zaleca się także stosowanie specjalnych past woskujących, które to wytworzą specjalną, niezwykle cienką warstwę ochroną. Dzięki temu łatwiej będzie nam usunąć różnego rodzaju zabrudzenia, które mogą spowodować uszkodzenie paneli.

 

Kolejnym rozwiązaniem stosowanym przez bardzo wiele osób jest unikanie chodzenia po panelach w butach, zwłaszcza w szpilkach. Decydując się na założenie paneli podłogowych należy pamiętać o tych kilku sposobach związanych z ich pielęgnacją. To niezwykle proste do zastosowania rozwiązania, które jednak okazują się być niezwykle skuteczne w praktyce.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *