Co nowego na rynku

Posted by on 18 września, 2011 in Bez kategorii | 0 comments

Co nowego na rynku

Nowością na rynku aranżacyjnym stała się ostatnio szklana mozaika. Mało kto jednak wie, że aby cieszyć się jej ładnym wyglądem przez długie lata należy spełnić pewne warunki podczas jej montażu.

Podstawowe wytyczne przy montażu szklanej mozaiki to: oczyszczona i wyrównana powierzchnia, dodatnia temperatura powietrza we wnętrzu w którym dokonywane są prace (5-30stopni C) oraz odpowiedni klej.

I tutaj zaczyna się najważniejsze pytanie, mianowicie: jakiego kleju użyć, by mozaika rzeczywiście mogła mocno trzymać się podłoża?

Co musimy wiedzieć?
których używa się w przypadku szklanej mozaiki przygotowywane są na bazie białego cementu. To co wyróżnia je od innych to przede wszystkim bardzo jasna barwa, elastyczność oraz przeznaczenie opisane zresztą na każdym opakowaniu.

Przy szklanej ceramice szczególnie należy pamiętać o nakładaniu bardzo cienkiej warstwy kleju, najlepiej jeśli nie będzie ona przekraczała 3 mm. Niestety klej tego rodzaju bardzo szybko wysycha, stąd najlepiej dzielić naszą pracę na kilka etapów. Ogólnie przyjmuje się, że jednorazowo należy wyciskać tyle kleju, by położyć na powierzchni podłogi nie więcej niż 10 płytek.

Jeśli nie jesteśmy pewni jaki klej zakupić najlepiej skupmy się na informacjach zawartych na jego opakowaniu. Zazwyczaj znajdują się tam wymienione rodzaje podłoża na którym można położyć płytki oraz podstawowe cechy produktu. Warto zwrócić uwage również na typ oraz klasę kleju. Są one opisane za pomoca kodów, czyli różnej kombinacji liter i liczb.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *