Bez odpowiednich narzędzi ani rusz!

Posted by on 15 września, 2014 in Narzędzia | 0 comments

Bez odpowiednich narzędzi ani rusz!

Pracujesz nad sowim ogrodem już od kilku tygodni, a mimo to, efekty wciąż nie są zadowalające? Być może po prostu nieodpowiednio się do tego zabierasz?

Piękny ogród robiący wrażenie na naszych gościach to bez wątpienia ogrom pracy włożony w jego pielęgnację. Co do tego nie ma wątpliwości. Można jednak nieco ułatwić sobie wszystkie prace poprzez odpowiednio dobrany warsztat wszystkich narzędzi ogrodniczych.

Przy pomocy dobrej łopaty, wideł czy grabi praca będzie nie tylko łatwiejsza, ale i szybsza, a także efektowniejsza!

Niezbędnik każdego ogrodnika-dobre narzędzia

Narzędzia ogrodowe dzielą się na pomocnicze oraz podstawowe, niezbędne do pracy. Spośród tych drugich warto wymienić chociażby:

  • Szpadel-stosowana głównie do spulchniania gleby po zimie, przekopywania roślin oraz sadzenia,
  • Widły-idealne narzędzie do przerzucania zbitej ziemi oraz przerabiania kompostownika,
  • Grabie-niezbędne do sprzątania liści nagromadzonych na trawniku lub innym podłożu naszego ogrodu, idealnie wyrównują glebę  oraz przygotowują podłoże przed sadzeniem roślin, ze względu na zakres prac można je podzielić np. na prostokątne lub wachlarzowe,
  • Motyki i grace-podobnie jak szpadel spulchniają glebę i jednocześnie są idealnym narzędziem do usuwania chwastów.

W ogrodzie nie powinno także zabraknąć pomocniczych sprzętów typu: taczka, łopata, wąż ogrodowy. Jeśli natomiast jesteśmy wielbicielami drzewek ogrodowych pamiętajmy także o niezastąpionym sekatorze, który upora się z ich podcięciem oraz usunięciem zbędnych gałęzi.

Pamiętajmy tak, jak i w domu tak i w ogrodzie nie da się zrobić coś z niczego. Tylko profesjonalny zestaw narzędzi sprawi, że nasz ogród będzie wyglądał dobrze, a my całego swojego wolnego czasu nie spędzimy na pracach ogrodniczych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *