Wiosna w warsztacie, czyli samodzielna konserwacja elektronarzędzi

Posted by on 1 kwietnia, 2017 in Porady | 0 comments

Wiosna w warsztacie, czyli samodzielna konserwacja elektronarzędzi

Wiertarka, wkrętarka czy wyrzynarka – czy wyobrażasz sobie pace naprawcze czy drobne remonty w domu bez ich udziału? Elektronarzędzia znacznie usprawniają i ułatwiają wykonywanie różnych zadań, dlatego tak ważna jest umiejętna konserwacja posiadanego sprzętu. Wykonując podstawowe czynności pielęgnacyjne sprawisz, że twój sprzęt będzie ci służył w dobrym stanie przez znacznie dłuższy czas.

Podstawowe elektronarzędzia, takie jak wiertarka czy wkrętarko-wiertarka, znajdują się na wyposażeniu nawet niewielkich mieszkaniowych warsztatów. Bez nich przecież niemożliwe byłoby przygotowanie otworów pod kołki montażowe czy sprawne skręcenie mebli. Jeśli w twojej szafce narzędziowej znajdują się elektronarzędzia, sprawdź jak o nie dbać, aby przedłużyć ich żywotność. Natomiast jeśli chcesz uzupełnić brakujący ci sprzęt, sprawdź jakie elektronarzędzia dostępne są na stronie: http://www.euro.com.pl/elektronarzedzia.bhtml

Zacznij od czyszczenia

warsztat

Pierwszą czynnością, od której możesz zacząć pielęgnację swoich domowych urządzeń, jest ich czyszczenie. Najlepiej robić to po każdym użytkowaniu, zwłaszcza jeśli chodzi o narzędzia, które pracują w warunkach dużego zapylenia, czyli np. wiertarki czy szlifierki. W tym celu najlepiej zastosować sprężone powietrze, które wydmucha z narzędzia większość zanieczyszczeń. Alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnej szczoteczki do czyszczenia, wyposażonej w miękkie włosie – za jej pomocą łatwo oczyścisz szczeliny wentylacyjne. Natomiast obudowę narzędzia możesz z powodzeniem przecierać zwilżoną ściereczką.

Konserwacja wrzeciona

Odkurzacz Karcher

W przypadku wiertarek, wkrętarek oraz młotów udarowych elementem, który jest szczególnie narażony na uszkodzenia pod wpływem pracy w warunkach zapylenia jest wrzeciono. Aby uniknąć uszkodzenia tego elementu w pracy warto stosować systemy odsysające pył lub specjalne osłony. Jeśli jednak zabrudzenia dostały się do wrzeciona, należy użyć specjalnego środka o właściwościach czyszczących i smarujących. Ponadto specjaliści zalecają aby każdorazowo smarować tego typu środkiem wiertła, które będą współpracowały z narzędziami wyposażonymi w uchwyt SDS.

Jak jeszcze możesz dbać o swoje elektronarzędzia? Bardzo ważny jest sposób ich przechowywania – najlepiej, aby znajdowały się w walizkach, w których je kupiłeś, a także aby umieścić je w pomieszczeniu o małej wilgotności powietrza.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *