Odkurzacz do warsztatu

Posted by on 11 października, 2014 in Mechanizmy | 0 comments

Odkurzacz do warsztatu

Utrzymywanie czystości jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o wydajności pracy. Warsztat jest jednak dość specyficznym miejscem – o porządku można mówić wtedy, kiedy wszystko jest pod ręką i na swoim miejscu, nie zaś poukładane alfabetycznie lub według numeracji. Tak czy inaczej co jakiś czas przyda nam się solidne wyczyszczenie całości.

Pracując przy stole warsztatowym nierzadko zdarza się, że coś nam upadnie. Z biegiem czasu, może nawet na podłodze znajdziemy kawałek drewna, który będziemy mogli wykorzystać w konstruowanym właśnie przez nas mechanizmie. Mimo to w warsztacie nawet podłoga ma ograniczoną powierzchnię, zatem od czasu do czasu będziemy musieli wpaść do środka z miotłą i odkurzaczem.

Specyfika warsztatu sprawia jednak, że tradycyjny odkurzacz mógłby sobie nie poradzić z ilością, wielkością i kształtem odpadów. Przeznaczone do domowego użytku urządzenia w żaden sposób nie są przygotowane na usuwanie większych śmieci, ale prawdziwym zagrożeniem jest silnik odkurzacza. Pył, jaki powstaje w trakcie prac sprawia, ze całość powinna być pokryta odpowiednim filtrem. W przeciwnym przypadku, w mocno zapylonym pomieszczeniu, zwykły odkurzacz może przestać działać w kilka minut.

Odkurzacz Karcher

Nawet kupując urządzenie o charakterystyce przemysłowej będziemy musieli zwrócić uwagę na tę kwestię. Dobry, samoczyszczący się filtr to absolutna podstawa. Filtry wymienne to najczęściej zabójstwo dla naszego portfela – owszem, urządzenie jest tańsze ‘na starcie’, ale w trakcie eksploatacji ilość kolejnych wydatków, które musimy ponieść wielokrotnie przekroczy całościową cenę urządzenia z samoczyszczącym się filtrem. Jest jeszcze możliwość czyszczenia wnętrza urządzenia ręcznie – wtedy możemy iść na mały kompromis między ceną a oferowanymi możliwościami, jednak tutaj doskonale sprawdza się zasada, że najtańsze okazuje się najdroższe.

Kwestia ceny będzie też kluczowa w  przypadku przeznaczenia odkurzacza. Jeśli zamierzmy go wykorzystywać w celach zawodowych, niemal codziennie, to musi zostać do tego profesjonalnie przygotowany. Urządzenia o słabszej charakterystyce nadadzą się z kolei do warsztatów przydomowych, gdzie porządki robione są zazwyczaj raz na jakiś czas, ewentualnie zaraz po bardziej intensywnej pracy.

zdjęcia; ikona wpisu:  Nynexman4464 / Foter.com / CC BY-SA i karcher.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *