Kosiarka bębnowa. Czy warto?

Posted by on 29 grudnia, 2015 in Mechanizmy, Narzędzia, Porady | 0 comments

Kosiarka bębnowa. Czy warto?

Trawnik najpiękniej prezentuje się, gdy jest zadbany i równo przystrzyżony. Chcąc jednak osiągnąć taki efekt, trawę należy regularnie kosić. Jeśli masz niewielki ogród, a zależy ci na ograniczeniu kosztów ponoszonych na jego pielęgnację, warto pomyśleć o kosiarce bębnowej.

W małych ogrodach kosiarki spalinowe rzadko kiedy są w pełni wykorzystywane. Zarówno budowa, jak i moc tych urządzeń zostały przystosowane do użytkowania ich na znacznie większych powierzchniach. Co więcej, są one dość ciężkie, emitują hałas i generują koszty związane z eksploatacją. Jeśli poszukujesz alternatywnego rozwiązania, zastanów się nad kosiarką bębnową, która potrafi spełnić potrzeby małego ogrodu.

Co wyróżnia kosiarkę bębnową?

Budowa kosiarki bębnowej opiera się na bezkontaktowej technice cięcia, zapewniającej precyzyjne i bezpieczne koszenie. Noże urządzenia są zwykle wykonane ze stali najwyższej jakości, szlifowane, hartowane i pokrywane powłoką antyadhezyjną.

Wszystko to sprawia, że kosiarka bębnowa przycina trawę z niezwykłą dokładnością. Minimalna wysokość koszenia może wynosić nawet 12 mm, co jest wynikiem trudnym do osiągnięcia z jakimkolwiek innym typem kosiarki.

Prosta obsługa i brak dodatkowych kosztów

Ogromnym atutem kosiarki bębnowej jest także fakt, że nie generują one dodatkowych kosztów, przykładowo za prąd czy olej lub benzynę. Co równie istotne, strzyżenie trawnika przy pomocy kosiarki bębnowej jest tak szybkie, jak przy użyciu kosiarki akumulatorowej.

Za zakupem tego modelu przemawia także jego bardzo prosta obsługa oraz możliwość regulacji wysokości cięcia. Kosiarki bębnowe nie emitują też hałasu, szczególnie uciążliwego w dni wolne, kiedy wiele osób spędza czas na świeżym powietrzu.

Wśród zalet tego typu urządzenia wymienić można również łatwość przechowywania, głównie z uwagi na jego niewielkie rozmiary. Ponadto, rączka kosiarki często je składana, co z kolei ułatwia jej ewentualny transport.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *