Jaką pilarkę łańcuchową wybrać?

Posted by on 11 lutego, 2016 in Porady | 0 comments

Jaką pilarkę łańcuchową wybrać?

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem dużego ogrodu z drzewkami owocowymi, iglakami i krzewami, wiesz doskonale ile czasu zajmuje pielęgnacja domowych roślin. Aby rosły piękne i bujne, nie można zapominać o regularnym podlewaniu, nawożeniu, ale też przycinaniu. Dlatego też każdy ogrodnik powinien zainwestować w dobrej jakości pilarkę. Masz do wyboru spalinową lub elektryczną –  zobacz którą wybrać?

Pilarki łańcuchowe spalinowe

Łańcuchowe pilarki spalinowe sprawdzają się w dużych ogrodach, w których ważna jest mobilność. Pilarki elektryczne wymagają podłączenia do gniazdka z energią – spalinowe już nie.  To bardzo wygodny sposób na ogrodowe prace. Są one wyposażone w silnik do którego nalewa się benzyny i oleju. Dzięki temu są bardzo trwałe i solidne. Jeśli piła nie zostałaby odpowiednio posmarowana mogłoby dojść do zatarcia silnika i poważnego uszkodzenia. Naprawa mogłaby być w zupełności nie opłacalna, więc najlepiej odpowiednio dbać o urządzenie zawczasu.

Pilarki łańcuchowe elektryczne

Pilarki łańcuchowe z napędem elektrycznym zapewniają o wiele większy komfort użytkowania w stosunku do pilarek spalinowych. Są ciche, nie powodują drgań i nie wyrzucają dookoła kłębów spalin. Silnik elektryczny czerpie energię z gniazdka, z tego względu urządzenie sprawdza się w mniejszych ogródkach, gdzie pozwoli na to długość kabla. Pilarki elektryczne często mają też opcję pracy w oparciu o akumulator. Wówczas komfort pracy jest wyższy, lecz urządzenie ze względu na akumulator jest cięższe.

Parametry pilarek

Każde z urządzeń ma swoje wady i zalety. Duże znaczenie w doborze najlepszego urządzenia ma sposób ich używania. Jeśli potrzebujesz pilarki do amatorskiego użytku, nie masz powodów do dłuższej analizy. Jeśli jednak potrzebujesz pilarki do prac w lesie czy dużym ogrodzie zainwestuj w pilarkę dla profesjonalistów. Zwróć uwagę na parametry takie jak moc, waga, długość kabla i generowany poziom hałasu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *