Jak przechowywać narzędzia?

Posted by on 19 września, 2015 in Narzędzia | 0 comments

Jak przechowywać narzędzia?

Każdy, kto zawodowo bądź w ramach hobby zajmuje się majsterkowaniem, wie, że prędzej czy później każdy natknie się na problem składowania i transportowania narzędzi. Zaczyna ich być dużo, łatwo się gubią, zwłaszcza jeśli są akurat potrzebne, a drobne elementy mieszają się ze sobą, wprowadzając chaos i zamieszanie. W takiej sytuacji najlepiej rozważyć zakup którejś z wielu dostępnych na rynku skrzynek narzędziowych lub warsztatów.

Czym się kierować przy doborze własnego miejsca na składowanie narzędzi? Oferta różnego rodzaju skrzyń i warsztatów o różnych gabarytach jest bardzo bogata. Ciekawą ofertę w tym zakresie ma chociażby firma Stanley (produkująca również same narzędzia: piły, młotki, miarki i tak dalej), jeśli ktoś jest zainteresowany rzuceniem okiem na ich produkty, Castorama posiada je w swojej ofercie.

Co powinniśmy ustalić w pierwszej kolejności, gdy planujemy zakup tego typu produktu? Oczywiście, po pierwsze to, ile w ogóle mamy i ile jeszcze zamierzamy mieć akcesoriów i narzędzi w przyszłości. Kupno małej skrzynki narzędziowej, nawet jeśli chwilowo spełni ona swoją rolę, może w przyszłości okazać się niewystarczające.

Z drugiej strony duży, stacjonarny warsztat może również nie stanowić rozwiązania, bo jest mało mobilny, a jednocześnie zajmuje sporo miejsca, na którego zajęcie nie każdy może sobie pozwolić. Możemy warsztat również ładnie urządzić w jasnych kolorach, przy pomocy farb zewnętrznych oraz dobrać do niego odpowiednie półki. W przypadku remontu ciągłe schodzenie do warsztatu stacjonarnego po zapomniane narzędzia może stać się irytujące i wydłużyć cały remont, czego z pewnością wolelibyśmy uniknąć.

Trzecim, chyba najlepszych rozwiązaniem, jest ruchomy warsztat 3w1 lub 2w1. Jak widać na zdjęciach, jest to dwu lub trzy segmentowy pojemnik (poszczególne segmenty można rozdzielić i używać osobno) z teleskopową rączką i gumowymi kołami, które umożliwiają łatwy transport. Jednocześnie nie zajmuje on zbyt wiele miejsca, a można do niego zmieścić naprawdę wiele narzędzi (w tym także te elektryczne), więc cały nasz warsztat będziemy mogli łatwo przechowywać i transportować w zależności od potrzeb.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *