Jak ładnie oświetlić mieszkanie?

Posted by on 1 stycznia, 2016 in Porady | 0 comments

Jak ładnie oświetlić mieszkanie?

Odpowiednie oświetlenie mieszkania jest jednym z największych wyzwań w zakresie aranżacji własnych czterech kątów. Choć dobór właściwego oświetlenia wydaje się banalnie prosty, w rzeczywistości może okazać się nie lada problemem.

Dobrze dopasowane oświetlenie powinno nie tylko zapewniać odpowiednią ilość światła w pomieszczeniu, ale także podkreślać jego charakter i zapewniać komfort użytkowania danego wnętrza.

Jakie lampy do salonu?

Dobierając oświetlenie do salonu mamy dość dużą dowolność. W salonie możemy z powodzeniem zdecydować się na lampy podłogowe, stołowe, stojące, wiszące, ścienne czy sufitowe. Zwróćmy jedynie uwagę, by wybrane oświetlenie po pierwsze spełniało swoją podstawową funkcję, a ponadto było dopełnieniem aranżacji wnętrza.

W sąsiedztwie kącików wypoczynkowych czy rogach pomieszczeń świetnie sprawdzają się wysokie lampy podłogowe, natomiast na stołach lub regałach najlepiej postawić podobnie bądź tak samo stylizowaną lampę stołową.

Jakie lampy do pokoju dziecka?

W pokoju dziecięcym warto zdecydować się przede wszystkim na wiszącą lampę sufitową, która dobrze oświetli całe wnętrze. Dodatkowo nie zapomnijmy o lampie na biurko oraz lampce nocnej, zwłaszcza w pokojach młodszych pociech.

Obecnie modele lamp do pokoju dziecięcego są tak różnorodne, zarówno pod względem kształtów, jak i wzorów czy kolorów, że warto dobierać je razem z dzieckiem.

Jakie lampy do łazienki i kuchni?

Doskonałym pomysłem na oświetlenie łazienki lub kuchni będą oprawy ścienne i sufitowe. Są dostępne w najróżniejszych wzorach i kolorach, pasują do wielu aranżacji, a ponadto niezwykle stylowo się prezentują.

Nie sposób też nie wspomnieć, że lampy ścienne i sufitowe w łazience są również bezpieczniejsze niż przykładowo modele podłogowe czy stołowe. Z kolei w kuchni niekiedy możemy sobie na nie pozwolić, jednak dotyczy to głównie większych wnętrz.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *