Narzędzia w prezencie

Posted by on 6 listopada, 2015 in Narzędzia | Możliwość komentowania Narzędzia w prezencie została wyłączona

torx-272866_640Gdy znamy jakiegoś majsterkowicza i chcemy mu kupić prezent, często słyszymy, że jest to banalnie proste, bo to przecież majsterkowicz, więc oczywistym jest, że trzeba mu kupić narzędzia. Ale czy na pewno?

Jak wiemy, co za dużo, to niezdrowo, zatem ten wspomniany majsterkowicz może wcale nie mieć ochoty na kolejny zestaw narzędzi i chciałby mieć też inne życie oprócz majsterkowania. Ponadto jeżeli jest to fachowiec, to sam będzie najlepiej wiedział, co mu jest potrzebne i dawaniem mu narzędzi w prezencie możemy go wręcz obrazić, gdyż ten może pomyśleć, że sugerujemy mu braki w wyposażeniu. Dlatego z prezentami dla majsterkowicza należy uważać i bardzo dokładnie zbadać teren lub po prostu zapytać samego zainteresowanego, co chciałby dostać.

Skupmy się zatem na narzędziach w prezencie dla laika. Powiedzmy, że dostajemy zaproszenie na parapetówkę, a jako że narzędzia każdy w domu powinien mieć, decydujemy się na taką opcję. Oto, co każdy powinien w swoim domu posiadać:

1. Zestaw śrubokrętów

2. Poziomica

3. Miarka

4. Młotek

5. Taśma izolacyjna

6. Papier ścierny

7. Płaskie klucze

8. Obcęgi

9. Gwoździe

Ten zestaw to niezbędne minimum, aby móc spokojnie przywiesić obraz na ścianę lub naprawić półkę. I raczej każdy te narzędzia powinien w swoim domu posiadać. Oprócz tego warto posiadać wiertarkę, wkrętarkę, a wówczas sporo zaoszczędzimy, gdy nie będziemy musieli wzywać ekipy fachowców do drobnych robót w domu.

Jeżeli ktoś ma dom z ogrodem, to potrzebuje znacznie więcej narzędzi, bo do tego są odpowiednie narzędzia ogrodowe. Ale o tym napiszemy w innym artykule.

Czy kupowanie podstawowych narzędzi jest trudne? Nie. Dlatego taki prezent jest bardzo dobrym pomysłem, gdy solenizantem jest amator, które będzie używał narzędzi na swój prywatny użytek w domu. Prędzej czy później każdy z nas będzie potrzebował młotka lub śrubokręta, warto o tym pamiętać.