Jaki mamy wybór w zakresie pilarek łańcuchowych?

Posted by on 17 lutego, 2016 in Narzędzia | Możliwość komentowania Jaki mamy wybór w zakresie pilarek łańcuchowych? została wyłączona

Jaki mamy wybór w zakresie pilarek łańcuchowych?

Piła łańcuchowa to jedno z kilku narzędzi, które należy posiadać w swoim zapleczu. Przydać się może przy małych pracach remontowanych, jak i dużych remontach.

Pilarka łańcuchowa w pierwszej chwili kojarzy się jedynie z wycinką drzew. Jednakże dzięki pilarce łańcuchowej możliwe jest zadbanie o przydomowe drzewa, pielęgnację krzewów czy po prostu cięcie gałęzi, którymi będziemy palić w kominku. Najważniejsze, aby podczas zakupu piły łańcuchowej warto dopasować moc pilarki do naszych wymagań. Zupełnie inna piła będzie potrzebna do prac w ogrodzie, a inna do wycinki drzew.

Decydując się na pilarkę łańcuchową należy się zastanowić, czy wolimy tą zasilaną poprzez kabel, akumulator czy może paliwo. Silnik spalinowy najczęściej występuje w pilarkach. Bardzo dużą zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim bardzo duża mobilność. Sprzęt tego typu można zabrać ze sobą w każde miejsce – nawet te trudno dostępne – nie trzeba się także martwić o brak energii.

Pilarki tego typu zaopatrzone są w silnik dwusuwowy – oznacza to, że oprócz paliwa do prawidłowego działania pilarki konieczne jest uzupełnienie jej specjalnym olejem. Sama benzyna dla takiego silnika jest bardzo złym rozwiązaniem – dzięki domieszce oleju silnik pracuje dużo lepiej. Jeżeli odpowiednio dbamy o silnik spalinowy – odpowiednie proporcje paliwa i oleju zapewniają długie życie silnikowi.

Drugim rozwiązaniem jest silnik elektryczny. Tutaj poważnym ograniczeniem jest zasięg pracy – ogranicza nas bowiem długość kabla. Do tego trzeba ciągle uważać, aby przypadkiem go nie zerwać przypadkową gałęzią lub niechcący przeciąć piłą. Zaletą pilarki elektrycznej jest na pewno fakt, że jest dużo cichsza, nie wytwarza tylu wibracji oraz nie generuje spalin. Silniki elektryczne nie są jednak idealne. Pilarka na kabel ma bardzo ograniczony zasięg, a w przypadku pilarki zasilanej akumulatorami należy pamiętać o przynajmniej jednym zapasowym akumulatorze gotowym do pracy. Więcej znajdziesz w ofercie Castoramy.